تور دورزه به کاختی(Kakheti)

استان کاختی(Kakheti)- گرجستان(Georgia)

این تور به لحاظ جغرافیایی توری به منطقه ای در شرق گرجستان به نام کاختی(Kakheti) است. این منطقه به خاطر طبیعت گونه گون و آثار تاریخی که به لحاظ فرهنگی مورد توجه هستند متمایز گردیده است. من جمله این آثار: کلیسای جامع آلاوردی(Alaverdi) و ارگ سلطنتی گرمی(Gremi) می باشند.

کاختی مرکز شراب انداختن گرجستان است. شما در اینجا می توانید از نوشیدن شراب ناب گرجستان و خوراکی های محلی لذیذ لذت ببرید. شما مدت زمانی را در باغ تسیناندلی(Tsinandali) قدم خواهید زد وسپس به خاطراتی فراموش نشدنی به گرجستان باز خواهید گشت.

روز اول:  دیوید گارجا(David Gareja)، بودبه(Bodbe)، سیقناقی(Sighnaghi)

صبح به سمت صومعه دیویدگارجا(David Gareja) میرویم. یکی از بناهای تاریخی شرق گرجستان که مربوط به قرن پنجم می باشد مجموعه صومعه دیدید گارجا می باشد. این بنای تاریخی توسط یکی از سه تن راهبان آشوری ساخته شده است. سپس از صومعه لاورا(لاورا) که مابین صومعه مرکزی و صومعه آدابنو(Udabno) می باشد،دیدن خواهیم نمود.

آدابنو در بالاترین نقطه این ناحیه واقع است وپیاده روی از لاورا تا آن جا 40 دقیقه می باشد. در حقیقت این مکان مرز بین گرجستان و آذربایجان می باشد. سپس از صومعه بودبه (Bodbe) دیدن خواهید نمود. قبر نینوی مقدس(St. Nino) که از بانوان قابل توجه درتاریخ ابتدایی مسیحیت است، در صومعه بودبه قرار دارد.

گشتی در شهر سیقناقی(Sighnaghi)خواهید زد و از میکده سیقناقی دیدن خواهید کرد وطعم شراب ناب گرجستان را امتحان خواهیدکرد.از تماشای منظره زیبای دره آلزانی(Alzani) و منطقه پهناور قفقاز لذت خواهیم برد. در طول شب شما در هتل یا  مهمان خانه ای در سیقناقی خواهید ماند.

تور ما با پذیرایی شما عزیزان با خوراکی های ملی گرجستان و برنامه های رقص در رستوران سنتی گرجستان به پایان خواهد رسید.

این مسیر با مینی بوس 210 کیلومتر می باشد.

روز دوم: تسیناندلی(Tsinandeli)- ارگ گرمی(Gremi)- کلیسای جامع آلاوردی(Alaverdi)- تلاوی(Telsvi)- تفلیس(Tbilisi)

با شروع صبح تور خود را از تسیناندلی(Tsinandeli) از سرخواهیم گرفت، در اینجا شما از موزه شاعر اشرافی آلکساندر چاوچاوادزه(Alexander Chavchavadze) و باغ زیبای گیاه شناسی تسیناندلی(Tsinandeli) دیدن خواهید نمود. سپس به کارخانه شراب سازی گرجستان می رویم تا مزه شراب ناب گرجستان را بچشید. شما از قلعه وکلیسای سلطنتی گرمی(Gremi) که مربوط به قرن شانزدهم می باشند وکلیسای جامع آلاوردی(Alaverdi) که از جاذبه های توریستی می باشد که در دره آلازانی(Alazani) واقع گردیده است، دیدن خواهید کرد. سپس شما به کاخ و موزه شاه هراکلیوس دوم(Heraclius II) که در تلاوی(Telavi) واقع گردیده است می روید و از آن ها دیدن خواهید کرد. شب به تفلیس باز خواهید گشت. این مسیر با مینی بوس 250 کیلومتر می باشد.

بالا