تور دو روزه به منطقه سامتسخه(Samtskhe) – جاواختی(Javakheti)

سمتسخه-جاواکارتی(Samtskhe-Javakarti)-گرجستان(Georgia)

سامتسخه(Samtskhe) – جاواختی(Javakheti) منطقه ای در جنوب شرق گرجستان می باشد. این منطقه نقشی مهم در سیاست، اقتصاد و فرهنگ گرجستان در قرون وسطی داشته است،  به گونه ای که شما در این منطقه می توانید آثار طبیعی، معماری وفرهنگی شگفت انگیزی را بیابید. جاذبه های توریستی مهم عبارتند از: مجتمع صومعه غار واردزیا(Vardzia)، صومعه ساپارا(Sapara) و دریاچه های زیبای پاراوانی(Paravani) وساقامو(Saghamo) از دیدن مناظر زیبا وجذاب لذت خواهید برد وگرجستان را بیشتر خواهید شناخت.

روز اول: تفلیس، بورجومی(Borjomi)، مجتمع راباتی(Rabati)، صومعه ساپارا(Sapara)، واردزیا(Vardzia)

ما صبح به سمت استراحتگاه بورجومی که بخاطر چشمه های آب معدنیش معروف است حرکت می کنیم. در پارک بورجومی قدم خواهید زد و طعم آب معدنی آنجا را خواهید چشید. سپس به سمت آخال تسیخه(Akhaltsikhe) می رویم و شما از قلعه راباتی(Rabati )دیدن خواهید نمود. با بازدید از مجتمع صومعه ساپارا(Sapara) که در بالای تراس کوهی در یک جنگل واقع است، تور را ادامه خواهیم داد. شما همچنین از توریست خیزترین مکان در دره بنام واردزیا(Vardzia) دیدن خواهید نمود. مجتمع صومعه غار در قرن دوازدهم – سیزدهم ساخته شده اند.

شما شب را در هتل یا مهمان خانه ای در بروجومی خواهید گذراند.

این مسیر با مینی بوس 260 کیلومتر می باشد.

روز دوم: قلعه خرتویسی(Khertvisi) – دریاچه پاراوانی(Paravani) – دریاچه ساقامو(Saghamo) – صومعه پوکا(Poka)

صبح شما از قلعه خرتویسی(Khertvisi) که مربوط به قرون 4-18 بعد از میلاد می باشد دیدن خواهید کرد و در ادامه به دریاچه های پاراوانی وساقامو می روید. دریاچه ی پاراوانی در پلاتئو(Plateu) در جاواختی مابین آبول- سامساری(Abul-Samsari) و جاواختی که در ارتفاع 2073 متر از سطح دریا می باشد، واقع گردیده است. دریاچه ساقامو(Saghamo) کنار دریاچه پاراوانی(Paravani) در ارتفاع 1996 متر از سطح دریا قرار دارد. سپس از صومعه نینوی مقدس فوکا(Phoka St.Nino’s Monastery) که مربوط به قرن پنجم می باشد دیدن خواهید کرد. شب به تفلیش باز خواهید گشت و شام خداحافظی را  به همراه رقص و آواز سنتی گرجستان در رستوران گرجستان میل خواهید نمود.

این مسیر با مینی بوس 240 کیلومتر می باشد.

بالا