تور 6 روزه به توشتی(Tusheti) و خوسورتی(Khevsureti)

توشتی(Tusheti)-گرجستان(Georgia)

توشتی(Tusheti) از زیباترین مناطق کوهستانی شرق گرجستان می باشد. توشتی بر شیب شمالی دامنه های بزرگ قفقاز واقع گردیده است. این منطقه شگفت انگیز بدلیل دره های تنگ عمیق، جنگل های کاج و روستاهای دیدنی مربوط به قرون وسطا برجسته گردیده است. توشتی و خوسورتی(Khevsureti) توسط گذرگاه آتسوندا(Atsunda) بهم متصل گردیده اند. این مسیر کوهپیمایی 41 کیلومتری سالیانه توریست های بسیاری را از سرتاسر جهان به این منطقه جذب می کند. فصل طولانی از ماه ژوئن شروع می شود و تا پایان ماه سپتامبر طول می کشد.

شما در کنار ما از این دومنطقه مهیج تاریخی دیدن خواهید کرد.

سفرنامه

روز اول: صومعه آلاوردی(Alaverdi) – گذرگاه آبانو(Abano) – روستاهای توشتی اومالو (Omalo) ، دیکلو(Diklo) و شناکو(Shenako)

گروه در ابتدای صبح به سمت روستای اومالو با مینی ون راهی خواهند شد. در میان راه، توریست ها از صومعه آلوردی دیدن خواهند کرد، سپس از طریق مسیر آبانو که مرتفع ترین مسیر موتوری در اروپا می باشد، که درارتفاع 2950 متر از سطح دریا واقع گردیده است، ما به سمت روستای اومالو سرازیر خواهیم شد، بعد از صرف ناهار از روستاهای متحیرکننده دیکلو و شناکو دیدن می کنیم. شما شب را در هتلی در روستای کسلو (KESELO) خواهید گذراند، محلی که شماعزیزان می توانید آنجا استراحت کرده و غذاهای بسیار خوشمزه گرجستانی را صرف کنید.

این مسیر بوسیله مینی ون 225 کیلومتر می باشد و ارتفاع مسیر بین 400متر- 2900متر- 1900 متر متغیر می باشد.

روز دوم: روستاهای بوچورما(Bochorma) و داچو(Dochu) – روستاهای دارتلو(Dartlo)، پارسما(Parsma) وکواولو(Kvavlo)

در روز دوم از روستاهای تنگه گومتساری -بوچورما(Bochorma) و داچو(Dochu- سپس روستای دیدنی دارتلو(Dartlo) از آلازنی(Alazani) که به خوبی حفظ گردیده است دیدن خواهید نمود. بعد از آن روستاهای پارسما(Parsma) وکواولو(Kvavlo) دیدن خواهید کرد. شب را در روستای گیروی(Girevi) خواهید بود و شما عزیزان در آنجا استراحت خواهید کرد و طعم غذاهای سنتی  توشتی را تجربه می کنید.

این مسیر با مینی ون 40 کیلومتر بوده و ارتفاع آن از سطح دریا بین 1900متر – 2300 متر- 2130متر متغیر می باشد.

روز سوم: چونتیو(Chontio) – تنگه آلازانی(Alazani)

در روز سوم بعد از صرف صبحانه، در میان مسیر روستای گیروی(Girevi) به گذرگاه آتسوندا(Atsunda) می رویم. در طول مسیر شما از روستای متحیرکننده چونتیو(Chontio) دیدن خواهید نمود. این مسیر به تنگه زیبای آلازانی منتهی می شود. شما در مسیر ناهار را صرف خواهید کرد و  در نزدیکی گذرگاه آتسوندا استراحت می کنید.

مسیر کوهپیمایی در این مسیر 13 کیلومتر بوده و ارتفاع آن بین 2130 متر – 2545متر متغیر می باشد.

روز چهارم: گذرگاه آتسوندا(Atsunda) – سلسله کوه های خیدوتانی(Khidotani)

بعد از صرف صبحانه شما از گذرگاه آتسوندا گذر خواهید کردکه ارتفاع آن 3431متر است. شما از اینجا به تماشای چشم اندازهای دیدنی ویژه ای خواهید پرداخت. در راه ناهار صرف خواهید کرد. بعدا در غرب گذرگاه در نزدیکی سلسله کوههای خیدوتانی(Khidotani) در خوسورتی(Khevsureti)چادر خواهید زد. در اینجا ناهار خواهید خورد و مدتی استراحت خواهید کرد. این مسیر 16 کیلومتر پیاده روی داشته و ارتفاع آن 2545متر- 3431متر- 2680متر متغیر است.

روز پنجم: قلعه ماتسو(Mutso) – شاتیلی(Shatili) – مقبره آناتوری(Anatori)

بعد از صرف صبحانه درطول مسیر شگفت انگیز به سمت قلعه ماتسو(Matso) که بدون مخلوط سیمانی ساخنه شده است،پایین میروید. استحکام وتخریب ناپذیری این بنا توجه هر بازدیدکننده ای را به خود جلب می کند. از قلعه ماتسو(Matso) به سمت شاتیلی(Shatili) حرکت می کنیم. این قلعه در فهرست آزمایشی میراث جهانی یونسکو ثبت گردیده است. در طول مسیر شما مقبره آناتوری را خواهید دید. مهمانان عزیز شب را در مهمان خانه شاتیلی برای استراحت و صرف غذا در محیط سنتی گرجستان خواهید گذراند. این مسیر 12 کیلومتر پیاده روی دارد وارتفاع آن بین 2680متر – 1430متر متغیر خواهد بود.

روز ششم:  لباییسکاری(Lebaiskari) و قلعه کیستانی(Kistani)

بعد از صرف صبحانه با مینی ون به تفلیس خواهید رفت. در طول مسیر شما از قلعه های بی نظیر لباییسکاری(Lebaiskari) و کیستانی(Kistani) دیدن خواهید کرد. بعداز صرف ناهار شما به تفلیس بازخواهید گشت. شب هنگام نیز شام خداحافظی را میل خواهید نمود. این مسیر با مینی ون 155 کیلومتر می باشد وارتفاع بین 1430m – 2680m – 400m متر متغیر می باشد.

بالا