سه روز در راچا(Racha)، گرجستان

راچا(Racha)-گرجستان(Georgia)

راچا(Racha) منطقه ی کوهستانی زیبا در غرب گرجستان می باشد. این منطقه در سراشیبی های جنوبی دامنه کوه های قفقاز بزرگ واقع گردیده است. این دامنه ها از شمال راچا را از روسیه جدا می کند. مرکز اجرایی این منطقه شهر کوچکی به نام آمبرولائوری(Ambrolauri) می باشد. زیبایی خیره کننده این ناحیه، سراشیبی های قفقاز بزرگ، جنگل های درخت کاج، رودخانه های پرفشار و نهرهای زیبا همراه با استقبال مردم راچا خاطراتی فراموش نشدنی برای شما به ارمغان خواهد آورد.

روز اول: تفلیس(Tbilisi) – نیکورتس میندا(Nikortsminda) – آمبرولائوری(Ambrolauri)

صبح به راچای شگفت انگیز که به عنوان سوئیس گرجستان شناخته شده است، خواهید رفت. جاده از میان مناظر زیبای استان راچا رد می شود وشما در ابتدادر دریاچه شاووری(Shaori) توقف خواهید نمود. گشتی در حاشیه کناری دریاچه خواهید زد و از کلیسای جامع نیکورتس میندا(Nikortsminda) دیدن خواهید نمود. این کلیسا، کلیسای ارتدوکس گرجستان می باشد که در 1014-1010 به هنگام سلطنت باگرات سوم(Bagrat III) گرجستان ساخته شده است. نقاشی های روی دیوار این کلیسا مربوط به قرن هفدهم می باشند. سپس از کلیسای خوتوی(Khotevi) دیدن خواهید نمود. کلیسای آرچانجل(Archangel) به عنوان کلیسای رایج خوتوی شناخته شده است و معبد در روستای خوتوی در قرن سیزدهم ساخته شده است. مستقیم به سمت آمبرولائوری که می رویم، از موزه آمبرولائوری دیدن خواهیم نمود که هنرهای زیبا از سال 1965 در آن نگهداری می شود. شما در مهمان خانه ای همین روستا شام را صرف نموده واستراحت خواهیدکرد. این مسیر 270 کیلومتر می باشد.

روز دوم: آمبرولائوری(Ambrolauri ) – اونی(Oni) – شووی(Shovi)

بعد از صرف صبحانه به سمت اونی(Oni) حرکت خواهیم کرد. شما از صومعه چلیشی(Chelishi) که صومعه مادر خدا است و در غرب نیکورتس میندا(Nikortsminda)، تنگه رودخانه شارئولا(Shareula)، واقع گردیده است. ازابتدا در منابع تاریخی قرن ششم ثبت گردیده است. شما از کلیسای باراکونی دیدن خواهید نمود که در1753 توسط لورد آخر رستم(Rostom) از راچا که در این کلیسا در جلوی مکانیکه تغییر یافته، بخاک سپرده شده است، ساخته شده است. مکانی جالب برای بازدید در راچا موزه محلی اونی(Oni) و کنیسه ای است که در سال 1895 در اونی ساخته شده است. شما در شاوی(Shovi) ناهار صرف خواهید کرد و شب را در مهمان خانه ای خواهید ماند. این مسیر با وسیله نقلیه 55 کیلومتر می باشد.

روز سوم: شاوی(Shovi)، آتسرا(Atsera)، تفلیس

در روز سوم شما از دو تفریحگاه کوهستانی خوش آب وهوا، پاکیزه و چشمه های آب معدنی که در دامنه اصلی قسمت سلسله کوه های قفقاز – شاوی و آتسرا(Utsera) واقع گردیده اند دیدن خواهید نمود. شب شما به تفلیس باز خواهید گشت. این مسیر با وسیله نقلیه 225 کیلومتر می باشد.

بالا