شش روز در منطقه حفاظت شده لاگودخی(Lagodekhi)

لاگودخی(Lagodekhi)-گرجستان(Georgia)

یکی از بهترین مناطق حفاظت شده جهان، با مناظر خیره کننده طبیعی متنوع منطقه لاگودخی(Lagodekhi) می باشد که در دورترین نقطه شمال شرقی دامنه های جنوبی قفقاز در شهر لاگودخی و در ارتفاع 3500 – 350 متر از سطح دریا واقع گردیده است. کل مساحت تحت پوشش لاگودخی من جمله منطقه حفاظت شده لاگودخی(19749 هکتار) و طبیعت محکم و سرسخت لاگودخی(4702 هکتار) حفاظت شده می باشد. در حال حاضر، مناطق حفاظت شده طبیعت سرسخت لاگودخی شامل پنج جاذبه ی فوق العاده زیبا، امن و مسیرهای توریسی آموزنده همچون: آبشار گروسه(Grouse)یا راچو(Rocho)، آبشار نینوس خوی(Ninoskhevi)، جنگل ماچی(Machi)، دریاچه بلک راک(Black Rock) و مسیر توصیف شده طبیعت می باشد.

روز اول: تفلیس(Tbilisi)- منطقه حفاظت شده لاگودخی(Logodekhi)

بعد از صرف صبحانه، گروه به راهنما معرفی می شوند. شما برای ثبت نام به اداره پارک می روید وسپس در مسیر جذاب و فوق العاده زیبا می روید که بدلیل چشم اندازهای شگفت آور از دره آلازانی(Alazani) وکوه قفقاز(Caucasus) به خود می بالد. در مسیر مهمانان عزیز ناهار را صرف خواهند نمود. شب در چادر و یا پناهگاه توریست ها خواهید بود و شام صرف خواهید نمود و استراحت خواهید کرد.

این مسیر 180 کیلومتر(3 ساعت) می باشد و پیاده روی 12 کیلومتری(5-6 ساعت) را دارد. ارتفاع بین 1936-550 متر متغیر می باشد.

روز دوم: منطقه محافظت شده لاگودخی – دریاچه بلک راک(Black Rock)

در روز دوم با سفر به مرز کوچالو(Kochalo) به سفر خود ادامه خواهید داد. شما در عرض یک ساعت به بالاترین نقطه جنگل خواهید رفت، از اینجا مسافران قادر به دیدن حیوانات سم دار همچون: آهو، بزکوهی و بز وحشی وهمچنین پرندگانی چون: باقرقره، کبک های دری قفقازی وانواع عقاب خواهند بود. از دمیدووی رووینس(Demidovi Ruins)، بازدید کنندگان خواهند توانست که جانوران ذکر شده را ببینند و احساس درنده خوئی واقعی را احساس کنند. بازدیدکنندگان علاوه بر تمامی این مناظر زیبا می توانند از چشم اندازهای دریاچه ها و مرداب های یخ زده که بواسطه جادوی طبیعت منجق دوزی شده اند، لذت ببرند. در عرض 30 دقیقه چشم انداز حیرت آور دریاچه سیاه  بر جشمان شما گشوده خواهد شد که مرز طبیعی فدراسیون روسیه می باشد. شما ناهار را در نزدیکی دریاچه میل خواهید نمود و به پناهگاه توریست ها بازگردانده خواهید شد تا در آن جا شام را صرف نمایید و استراحت کنید.

پیاده روی این مسیر 24 کیلومتر می باشد(8-7 ساعت) می باشد و ارفاع بین 1936-2650-2490-2650-1936 متر متغیر می باشد.

روز سوم: آبشار راچو(Rocho) – چشیدن مزه خوراکی ها وشراب گرجستانی

روز سوم شما به ادراه مرکزی خواهید رفت. شما از آبشار راچا که فوق العاده جذاب است دیدن خواهید نمود. شما از رودخانه شرومائیس خوی(Shromaiskhevi) عبور خواهید کرد و مسیری طولانی را از میان یک مسیر باریک در دامنه چپ کوه نینی گوری(Ninigori) می رویم. در پایان چندین رودخانه که آبشار راچا را بوجود آورده اند خواهیم دید. شب شما می توانید غذاهای گرجستان را که شناخته اید امتحان کنید و از طعم غذاها وشراب گرجستان لذت ببرید. این مسیر بامینی ون 12 کیلومتر(1:30-1ساعت) بوده و در صورت تمایل به پیاده روی 12 کیلومتری 4-3 ساعت خواهد بود. ارتفاع بین 550-1936 متر متغیر است.

روز چهارم: روستای گورگنیانی(Gurgeniani) – آبشار نینوس خوی(Ninoskhevi)

بعد از صرف صبحانه، به مرکز اطلاعات گورگنیانی می روید. از اینجا، یک مسیرطولانی که به رودخانه نینوس خوی می رود می باشد. سروصدای رودخانه، آبشارهای کوچک، تخته سنگ های بزرگ، نسیم دلپزیری که در دره می وزد، همه وهمه سفر شما را به سفری جذاب و پرماجرا می کند. چند قدم جلوتر به آبشار 40 متری نینوس خوی خواهیم رسید که در گرجستان بی نظیر است، اکنون در جلوی چشمان شما خواهند بود. در راه، شما ناهار را میل نموده و به لاگودخی باز خواهید گشت. شب در مهمان خانه ای شام را صرف نموده و استراحت خواهید کرد.

این مسیر با مینی ون 16 کیلومتر(20 دقیقه) و در صورت پیاده روی 9 کیلومتر(5-4  ساعت) خواهد بود. ارتفاع بین 600 – 800 – 600 متر متغیر می باشد.

روز پنجم: روستای ماتسیمی(Matsimi)، جنگل ماچی(Machi)

روز پنجم به مرکز اطلاعات روستای ماتسیمی می رویم. مسیر را مهمانان عزیز دریافت خواهند نمود، که به رودخانه طویل دارک گورگه (Dark Gorge)می رود. در راه شما درختستان های پوشیده از  درختان ممرز و سنگ های پوشیده از خزه را خواهید دید و از رودخانه دارک گورگ(Dark Gorge) عبور خواهید کرد، از اینجا یک مسیر باریک مارا به سمت جنگل چدنصدساله ماچی(Machi) هدایت خواهد کرد. این جنگل بواسطه ابا و اجداد ما بوجود آمده است. در میان راه، ناهار را میل خواهید کرد. شب به لوگادخی باز خواهید گشت و شام را همان جا صرف کرده و در مهمان خانه ای استراحت خواهید نمود. این مسیر با مینی ون 14 کیلومتر(30 دقیقه) بوده و در صورت پیاده روی 10.5 کیلومتر(4-3 ساعت) می باشد. ارتفاع بین 430 – 740 – 430 متر متغیر می باشد.

روز ششم: کوارلی(Kvareli) – صومعه نکرسی(Nekresi) – جنگل گرمی(Gremi) – تفلیس(Tbilisi)

روز ششم شما به گرجستان باز خواهید گشت. در میان راه شما گشت کوچکی در کوارلی(Kvareli) خواهید زد وطعم خوراکی ها و شراب انبار شراب گرجستان را خواهید چشید، همچنین از صومعه زیبای نکرسی(Nekresi) که مربوط به قرن پنجم است و شهر قلعه گرمی(Gremi) که مربوط به قرن شانزدهم می باشد دیدن خواهید نمود. عصر به تفلیس باز خواهید گشت. این مسیر با مینی ون 180 کیلومتر(3 ساعت) خواهد بود.

بالا