غذاهای اصیل کشور گرجستان

خینکالی (khinkali)
خینکالی یکی از محبوب ترین غذاهای ملی گرجستان است ، ظاهر این غذا شبیه به پیراشکی ایرانی است ، این غذا شامل لقمه های خمیری است که درون این لقمه ها از گوشت و ادویه مخصوص پر میشود . این لقمه ها در نواحی مختلف گرجستان با مواد مختلفی پر میشود، که رایج ترین این ترکیب مخلوطی از گوشت گاو و گوشت خوک است . اما در نواحی کوهستانی گرجستان خینکالی را با گوشت بره میپزند .
در شهرهای گرجستان ، دو نوع خینکالی معروف است :خینکالی با جعفری و خینکالی بدون جعفری .

چاناخی (chanakhi) 
این غذا که کمی شبیه چاکاپولی هست با گوشت گوسفند درست میشه و یه جور خوراک بره هست که در قابلمه مسی پخته میشود ، یک لایه بادمجان وبعدتکه های گوشت گوسفند ، با سیر ، گوجه و پیاز .

چاکاپولی (chakapuli)
چاکاپولی یکی دیگر از خورشت های خوشمزه و محبوب بین گرجی ها است که طرفداران بسیار زیادی دارد . این غذا با استفاده از گوشت بره و گوساله به همراه سس گوجه سبز ،پیاز ، برگ ترخون ،فلفل سبز، سیر و مخلوطی از سبزیهای معطر وتازه مانند جعفری ،نعنا،شوید وگشنیز به همراه نمک و ادویه مخصوص طبخ میشود.

این خورشت از خورشت های پر طرفدار در فصل بهار است چرا که این فصل ، فصل گوجه سبز میباشد.

چیکن تاباکا(chicken tabaka)
این غذا یکی دیگر از غذاهای سنتی گرجستان است که در آن از تکه های مرغ سوخاری استفاده میشود و دردیگر کشورهای سرزمین قفقاز نیز بسیار محبوب است. این غذا در روسیه هم بسیار معمول است و همچنین در بسیاری از رستوران های اروپای شرقی و کشورهای مرکز اروپا سرو میشود .

آجارولی( adjaruli )
آجارولی از دسته خاجابوری است و از انواع آن میباشد . این غذا نیز بسیار پر طرفدار است که بیشتر طرفداران آن در استان آجاریا در منطقه زیبای باتومی هستند . آجارولی در اصل نانی به شکل قایق است که در وسط آن یک تخم مرغ ، پنیر ترش و کره قرارمیگیرد که مواد روی این نان باهم مخلوط شده و با همان نان میل میشود .

متسوادی (mtsvadi )
متسوادی یا همان شیشلیک از غذاهای پرمصرف و محبوب گرجی هاست و این را بدانید که گرجیها در درست کردن شیشلیک در دنیا حرف اول را میزنند. پس فراموش نکنید که در صورت سفر به این کشور خوردن غذاهای گرجی از جمله متسوادی را فراموش نکنید .

بالا